Jdi na obsah Jdi na menu
 


SM-systém

Prevence bolestí zad

snimek-002.png

- Individuální postupná výuka

Základní sestava -  12 cviků - 5 lekcí po 60 min na provozovně

Výuka jednotlivých cviků je doplněna manuálními technikami - cíleným protahováním a promasírováním zkrácených svalových skupin

Poskytovaná péče si neklade léčebné cíle, pracuji v rovině prevence, regenerace a obnovy kondice! Akutní stavy patří do rukou lékaře!

 

- Skupinová cvičení

Ikha Studio, Žitná 441, Prostějov - Pondělí 17.00 - 18.00 hod, Uterý 15.30 - 16.30 hod, Čtvrtek 17.00 -18..00 hod  Cvičíme naboso, pomalu, s důrazem na správnost provedení jednotlivých cviků.

 

Lano pro individuální cvičení doma můžete zakoupit na provozovně za 600,- Kč. Po domluvě je možno pořídít také knihu, výukové CD, DVD nebo dárkový set (kniha, CD, lano - 900,- Kč).

 

 

Lidské tělo je při provádění běžných denních činností stabilizováno  svalovým korzetem, formovaným především chůzí, během a prací rozsáhlým pohybem paže ve vzpřímené pozici. Tyto činnosti nám však při současném stylu života (sezení ve škole, v práci, v autě, nedostatek pohybu obecně) velmi často scházejí. Nedostatek přirozeného pohybu se negativně odráží na našem těle – nastupují bolesti zad a velkých kloubů, deformity páteře, deformity nohou.

SM-systém je možnost, jak doplnit chybějící přirozený pohyb a navrátit svalům správnou  funkci a harmonii.

SM-systém posiluje oslabené a zároveň protahuje napjaté a zkrácené svaly.

SM-systém obnovuje kloubní pohyblivost.

SM-systém stabilizuje tělo v době klidu i za pohybu.

SM-systém procvičuje pohybové stereotypy (chůze).

Rozsáhlým pohybem končetin proti malé, postupně narůstající síle elastického lana jsou aktivována spirální svalová zřetězení vytvářející v těle sílu vzhůru. Tato trakční síla odlehčuje tlak na meziobratlové ploténky a klouby, a tím umožňuje jejich výživu, regeneraci i léčbu.


Preventivní, kondiční a regenerační sestava 12 cviků trvá 10 - 15 minut, nadšenci mohou cvičit i déle.

Základní pravidla:

-     Pro dobrý výsledek je nutné zaškolení a korekce cviků vyškoleným lektorem.

-         Cvičíme pomalu, malou silou.

-         Respektujeme únavu a momentální zdravotní stav.

Ideální je cvičit každý den doma 10 - 20 min a jednou týdně ve skupinovém hodinovém programu ve fitcentru. Elastické lano lze uchytit za nohu nábytku, za topení, vodovodní kohoutek, za očko přivrtané do zdi, v přírodě za strom nebo větev. Snadno jej sbalíte na dovolenou, na služební cestu, každodenně si můžete zacvičit v kanceláři.

SM-systém lze kombinovat s řadou jiných rehabilitačních technik a kondičních pohybových programů.

SM-systém je  vhodný pro všechny, bez ohledu na věk a výkonnost.

 SM-systém lze cvičit v průběhu celého těhotenství i po porodu, je účinným pomocníkem při léčbě ženské i mužské neplodnosti, při poklesu vnitřních orgánů, při inkontinenci.

SM-systém je účinný doplněk rekreačního i vrcholového sportu, předchází přetížení a degeneraci páteře a velkých kloubů, a tím i zlepšuje sportovní výkon.

 

Použitá literatura: Smíšek R., MUDr.: Spirální stabilizace páteře, léčba a prevence bolestí zad, 2011.