Jdi na obsah Jdi na menu
 


Masáže kojenců, dětí a těhotných

 

Masáže kojenců a dětí  -  pro všechny, kteří s láskou pečují o své děti
 
Krásná jemná masáž je vhodná pro miminka, batolata, školkáčky i školáky, pro zdravé i handicapované děti, velmi příjemná je také pro těhotné. Využívá prvky tradiční masáže indické, švédské a reflexní techniky.
Metoda stimuluje krevní a lymfatický oběh, harmonizuje tok energie v těle, zlepšuje dýchání, zpevňuje i uvolňuje svalstvo, ovlivňuje koordinaci pohybů. Pomáhá dětem předčasně narozeným, dětem s poruchami učení (dyslexie, dysgrafie…), zlepšuje stav alergiků, astmatiků a ekzematiků. Části masáže ulevují při kojeneckých kolikách, bolestech zoubků, při nachlazení, kašli, rýmě.
 
 5282_17.jpg
Doteky zbavují rodiče i děti napětí a stresu, odstraňují poporodní traumata. S láskou masírované děti jsou klidnější, vyrovnanější, lépe spí, jsou odolnější vůči nemocem a stresům.
K masáži se používá velmi kvalitní, 100% čistý, za studena lisovaný rostlinný olej (mandlový, meruňkový).
V  1-2 lekcích (podle individuální domluvy) se maminka, táta nebo oba rodiče naučí celou masážní sestavu tak, aby ji pak mohli snadno používat v každodenní péči o své dítě.
 
 
 
 
 Masáž těhotných
 
Těhotenství je velmi krásné a velmi náročné období v životě ženy. V důsledku zvětšujícího se bříška,  nárůstu hmotnosti a změny těžiště těla se mohou objevit bolesti zad, pocit tíže v nohou, otoky končetin, propadlá nožní klenba. Hormonální změny a měnící se proporce těla mohou ovlivnit i psychické rozpoložení nastávající maminky.
 
tehule.jpg
Jemná masáž zmírňuje bolesti zádového svalstva, má blahodárný vliv na krevní oběh, pomáhá při otocích, preventivně působí proti striím, harmonizuje a zklidňuje matku i dítě.
Pro těhotenskou masáž jsou používány 100% čisté, za studena lisované oleje a jemné rostlinné silice, pečlivě volené podle fyzického a psychického stavu těhotné. Opečována jsou především záda a šíje, ev. i ruce a nohy, v pozici vleže na boku. Lze masírovat také vsedě na židli. Celá procedura je maximálně přizpůsobena požadavkům a pohodlí nastávající maminky, tak, aby z masážního lůžka vstávala odpočinutá a spokojená.
Masáž je vhodná pro zdravé ženy ve 4.-9. měsíci těhotenství. V případě pochybností konzultujte, prosím, vhodnost masáže se svým gynekologem.