Jdi na obsah Jdi na menu
 


Masáže dospělých

Základní informace:

K masáži je třeba předem se objednat telefonicky nebo mailem!

pixmac000063797515.jpg

- Prostředí masérny je  příjemné, teplé a klidné.

- Vše pro Vaše pohodlí  je zajištěno, není třeba nosit si ručník, přezůvky apod. 

- Hodinu před masáží už nejezte těžká nebo velká jídla.

- Po masáži si dopřejte klidnější režim, dbejte na dostatečný přísun tekutin.

- Jste-li nachlazeni nebo se necítíte dobře, včas se, prosím, omluvte a vybereme jiný vhodný termín.

- Pokud víte, že se nemůžete dostavit, omlouvejte se, prosím, co nejdříve. Při opakovaných pozdních omluvách (v den masáže) budete požádáni o zaplacení nevyužitého času. Děkuji za pochopení.

 

Regenerační  masáže 

Masáž individuálně vyladěná podle aktuálního zdravotního a psychického stavu klienta. Využívá se klasických masážních technik        v kombinaci s dalšími technikami (baňkování, reflexní terapie, aromaterapie,  lávové  kameny, ošetření spoušťových bodů, měkké techniky).

K masáži jsou použity 100% čisté přírodní  oleje lisované za studena. 

 

Zdravá záda - kombinace cvičení a masáží

pixmac000013879597.jpg

SM-systém, zdravotní cvičení, jóga, masážní a manuální techniky, reflexní terapie, spoušťové body, baňkování, kineziotaping. Techniky jsou vybírány s ohledem na Vaše požadavky a zdravotní stav. Je třeba Vašeho aktivního přístupu, ochota cvičit, učit se, měnit zaběhané  stereotypy, ochota měnit Váš postoj fyzický i psychický.

 

Holistická aromamasáž

Holistická aromamasáž (aromaterapeutická masáž) je dokonalá masáž celého těla,  kombinující ozdravnou sílu doteku s požitkem z vůně a se zdravotním účinkem rostlinných silic. Speciální masážní tahy respektují fyziologii lidského těla, průběh energetických drah a umístění akupresurních bodů. Aromamasáže podporují krevní a lymfatický tělní oběh, působí na nervovou soustavu. Dochází k prohřátí tkání a k intenzivnímu odplavení odpadních látek. Masáž pomáhá při bolestech hlavy, migrénách, bolestech zad a kloubů, nachlazení, nevolnosti, působí při duševní a fyzické únavě, neklidu, depresi, uvolňuje, zbavuje stresu a navozuje hlubokou relaxaci.

pixmac000013879865.jpg

K masáži jsou použity velmi kvalitní, 100% čisté, za studena lisované rostlinné oleje, do kterých se přidává několik kapek rostlinné silice (např. levandule, santal, heřmánek, rozmarýn). Oleje se míchají těsně před masáží, podle potřeby účinku (stimulující, uklidňující, zdravotní) a přání klienta.  

Účinky některých éterických olejů:

Eukalypt (Eucalyptus radiata) - hlavní olej pro odkašlávání a léčení katarů, díky svému antivirovému působení je prospěšný při běžném nachlazení, zánětu dutin, zánětu hrtanu a chronické bronchitidě, zánětu močového měchýře a bělotoku. vhodný při revmatických bolestech chladné a křečovité povahy. Jeho svěží, výrazné a přitom zklidňující aroma pomáhá rozptýlit melancholii a oživit náladu a obnovuje tak životní sílu i pozitivní náhled.

Růže (Rosa damascena) - chladí a reguluje Játra (napětí, popudlivost, bolesti hlavy, zácpa). Upravuje  nepravidelnou a bolestivou menstruaci. Jakmile odmítnutí nebo nebo ztráta zraní naši schopnost milovat sami sebe, růžový olej přináší sladký, mírný pokoj a obnovuje víru, že znovu budeme schopni milovat.

 

 

Masáž horkými lávovými kameny (HOT STONES)

Masáž horkými kameny se objevuje již v dávné minulosti  na mnoha místech ve světě. Před 5000 lety se v Indii v souladu s ajurvédskou tradicí používaly kameny ohlazené vodou v řece nebo na mořském dně, které se zahřáté přikládaly na tělo, aby odstranily bolest. Američtí indiáli zase používali kameny v potních chýších nejen k regulaci teploty, ale i jako duchovní nástroje k nalezení harmonie a rovnováhy. Věřili, že kameny mají duše a za pomoci jejich léčivé síly je možné získat zpět, co bylo ztraceno. Japonci používali teplé kameny přikládané na břicho k podpoře trávení, ale i ke stimulaci akupresurních bodů. Číňané již 4000 let pomocí horkých kamenů odstraňují svalovou bolest a zlepšují funkci vnitřních orgánů. V orientální medicíně slouží horké kameny ke zlepšení toku energie.

Lávové kameny výborně akumulují teplo  a mají silnou energetickou vibraci. Masáží dochází k prohřátí těla a k vyrovnání energií v meridiánech. Je stimulován krevní oběh i lymfatický systém, dochází k detoxikaci organismu. Vůně esenciálních olejů zklidní mysl, teplo sálající z lávových kamenů Vám dovolí zapomenout na starosti všedního dne, rytmické hmaty masáže navodí absolutní klid, relaxaci  a harmonii.

pixmac000013879765.jpg

 

Reflexní terapie plosky nohy

Reflexní terapie jakožto forma doplňkové léčby příznivě  ovlivňuje zdraví člověka působením na mikrosystém těla -  reflexní zóny na chodidlech.  Jedná se  o druh tlakové masáže chodidel nabízející potenciální pomoc u širokého okruhu symptomů a stavů.

Metoda je pravděpodobně používána již několik tisíc let. Odkazy na tuto techniku nacházíme ve starověkých kulturách Egypta, Indie, Japonska či mezi některými kmeny původních obyvatel Ameriky.

 

Kineziotaping

Kineziotaping je velmi funkční technika, která v současnosti zažívá prudký nárůst užití v oblastech sportu, rehabilitace a regenerace. Vyvinul  a propracoval ji japonský lékař a chiropraktik Kenzo Kase v 70. letech minulého století.

Elastické  pásky (kineziotape) se vyznačují pružností odpovídající lidské kůži a tedy nijak neomezují hybnost. Mají schopnost podržet a prohloubit účinek masáží a lymfodrenáží tím, že stabilizují uvolněné blokády,  zvyšují průtok krve a lymfy a aktivují ozdravné procesy. Vynikajících výsledků se dosahuje při bolestech kloubů, při doléčování úrazů kotníků, loktů a kolen, při natažených a přetížených svalech. Tejpy mohou pomoci při bolestech hlavy, krční páteře, beder, při menstruačních bolestech, ulevit i těhotenskému bříšku.

Správně nalepený tejp při šetrném zacházení vydrží na těle několik dní až týden, můžete se ním i sprchovat. Alergická reakce na lepidlo se vyskytuje jen velmi zřídka.

 

Baňkování
 
Baňkování (vakuoterapie) je starověká čínská  metoda, známá více než 5000 let. Používala se  také ve starém Egyptě, Mexiku, Indii, ještě před druhou světovou válkou ji běžně  praktikovali obyvatelé Středomoří a východní Evropy, znaly ji i naše babičky.
ccupping.jpg
 Baňkováním rozumíme přikládání skleněných či plastových baněk, v nichž pomocí ohně nebo vakuové pumpy vytvoříme podtlak, který způsobí jejich přisátí na pokožku. Baňky se přikládají  nad akupunkturní body, nad zatvrdliny (gelosy) a bolestivá místa, kolem oteklých kloubů, nebo se používají k masáži. Podle principů tradiční čínské medicíny lze baňkováním regulovat tok energie v těle, doplňovat energii v místech, kde je jí nedostatek, nebo vytáhnout škodliviny na povrch těla a vyloučit je z těla ven. Z vědeckého hlediska baňkování zrychluje metabolismus v kůži, stimuluje krevní a lymfatický oběh, vnitřní orgány a nervová zakončení. Metoda má své uplatnění v léčbě onemocnění pohybového aparátu, poruch trávení, respiračních nemocí, gynekologických problémů a řady dalších vnitřních potíží.
Účinná doba baňkování je 5 až 30 minut, 1-2x týdně, 5-10 opakování. Příznivé účinky jsou postřehnutelné již po prvních aplikacích.
Po odstranění baněk zůstávají na kůži typické menší či větší nebolestivé krevní podlitiny, které do týdne mizí.
Přikládání baněk či masážní bankování lze výhodně kombinovat s klasickými dotekovými technikami. 
-------------------------------------------------------------------------------------------

Kontraindikace masáží:

 • srdeční onemocnění
 • aterosklerotická onemocnění
 • nádorová onemocnění
 • onemocnění dutiny břišní, spojená se záněty nebo krvácením (appendicitis, adnexitis, cholecystitis, žlučníkový vřed, dvanácterníkový vřed, nádory zažívacího traktu)
 • krvácivé stavy (hemofilie, leukémie) 
 • horečnatá a infekční onemocnění
 • akutní záněty
 • stavy po nedávných operacích
 • selhávání životně důležitých orgánů
 • akutní psychózy
 • stavy pod vlivem alkoholu, drog a psychotropních látek 
 • v místech hnisavých nebo plísňových onemocnění
 • v místech zanícených kloubů (akutní revmatismus, dekompenzované artrózy, akutní ataka dny)
 • v místech krvácejících poranění, otevřených ran nebo rozsáhlejších zhmožděnin a zlomenin
 • v místech pokousání zvířetem či uštknutí hadem
 • v místech popálenin, opařenin nebo poleptaných ploch na kůži
 • v místech křečových žil (varixů), zánětu žil nebo bércových vředů
 • v místech otoků nejasného původu
 • v místech zvětšených místních uzlin, nádorů, bradavic, mateřských znamének, zanícených nebo vředových afekcí
 • břicho při akutních onemocněních žlučníku
 • břicho při úporné zácpě, při průjmech nebo při nevyprázdněném močovém měchýři
 • genitálie
 • prsní bradavky u mužů a celá prsa u žen

V případě nejasností o vhodnosti masáže se prosím poraďte předem s lékařem !